DANEKS Sztukateria dekoracyjna Szczecin - bonie
Dzięki specjalnej technologii termicznego cięcia w styropianie i styrodurze jesteśmy w stanie zaoferować Państwu bogatą paletę wzorów oraz możliwość ich modyfikacji dostosowanej do potrzeb Klienta. Pytania dotyczące wyceny wykonania wzorów na indywidualne życzenie prosimy kierować do nas mailowo lub telefonicznie.

Bonie

Boniowanie to znany od starożytności zabieg, który ma na celu ozdobienie budynku poprzez wydrążenie w materiale elewacyjnym stosunkowo głębokich rowków – boni lub zamontowanie gotowych zestawów styropianowych zdobień. Chociaż boniowanie kojarzy się przede wszystkim z klasycznym stylem architektonicznym, świetnie sprawdza się również w przypadku nowoczesnego budownictwa – połączenie twardych płyt styropianowych z kamieniem, szkłem czy aluminium może być eksperymentem, który nada budynkowi niepowtarzalnego charakteru. Bonie w postaci gotowych płyt układane są w różne wzory, zdobiąc naroża oraz inne części budynku.

Wytrzymałe i łatwe w montażu bonie ozdobne

W naszej ofercie znajdziesz bonie w postaci gotowych płyt o różnych rodzajach rowkowania, które pozwalają szybko osiągnąć oczekiwany efekt estetyczny. Bonie wykonane są z lekkiego styropianu umożliwiającego sprawny montaż ornamentu bezpośrednio na ociepleniu lub murze budynku. Nasze płyty pokryte są trwałą masą cementowo-polimerową, tworząc z nią spójną całość i zabezpieczając przed uszkodzeniami. Do wykończenia zdobień najczęściej wykorzystuje się siatki zbrojące lub specjalne profile, które umożliwiają precyzyjne zamontowanie boni, pozwalając na jeszcze lepsze dopracowanie efektu końcowego.

Sprawdź tabelę wzorów i wymiarów boni, które możemy Ci zaproponować. Jeśli oczekujesz innego efektu, skontaktuj się z naszą firmą. Przygotujemy dla Ciebie bonie dopasowane do indywidualnego projektu, a także zaprojektujemy nowy kształt zdobień.

 Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego „Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm”, udzieloną przez PFR SA.