DANEKS Sztukateria dekoracyjna Szczecin - głowice
Dzięki specjalnej technologii termicznego cięcia w styropianie i styrodurze jesteśmy w stanie zaoferować Państwu bogatą paletę wzorów oraz możliwość ich modyfikacji dostosowanej do potrzeb Klienta. Pytania dotyczące wyceny wykonania wzorów na indywidualne życzenie prosimy kierować do nas mailowo lub telefonicznie.

Głowice kolumn

Głowica jest najwyżej umiejscowionym elementem kolumny lub filaru, który stanowi zwieńczenie trzonu i zapewnia konstrukcji elegancki wygląd. Ze względu na swoją dużą szerokość i wysokie położenie często opatrywana jest bogatym zdobieniem, które ma przyciągnąć uwagę i nadawać kolumnie wykwintnego charakteru. Głowica występuje także jako fragment pilastra, ale w tym przypadku funkcje architektoniczne ustępują walorom estetycznym – głowica stanowi przede wszystkim urozmaicenie kompozycji.

Kształty głowic, które posiadamy w naszej ofercie, świetnie komponują się z ozdobnymi kolumnami i pilastrami. Mogą służyć jako eleganckie zwieńczenie podpory balkonu lub antresoli. Często wykorzystuje się je w celu ozdobienia kolumn przy wejściu do budynków. Głowice doskonale sprawdzają się we wnętrzach o klasycznym stylu np. w muzeach, pracowniach artystycznych czy bibliotekach. Fani tego stylu architektonicznego mogą ozdobić głowicami kolumny wewnątrz własnego domu, nadając im tym samym bardziej wyrafinowany wygląd.

 Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego „Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm”, udzieloną przez PFR SA.