DANEKS Sztukateria dekoracyjna Szczecin - listwy elewacyjne
Dzięki specjalnej technologii termicznego cięcia w styropianie i styrodurze jesteśmy w stanie zaoferować Państwu bogatą paletę wzorów oraz możliwość ich modyfikacji dostosowanej do potrzeb Klienta. Pytania dotyczące wyceny wykonania wzorów na indywidualne życzenie prosimy kierować do nas mailowo lub telefonicznie.

Listwy styropianowe

Listwy styropianowe są jednym z najczęściej wybieranych rodzajów sztukaterii wewnętrznej i elewacyjnej. Listwy uatrakcyjniają wnętrze pomieszczenia niezależnie od stylu architektonicznego, w którym zostało ono zaprojektowane – listwy swoją ozdobną funkcję spełniają zarówno w pokojach o klasycznym wystroju, jak i we wnętrzach o nowoczesnym designie. W ofercie naszego sklepu znajdziesz listwy styropianowe o różnym przeznaczeniu, które pomogą Ci odświeżyć wygląd pomieszczenia, a także zakryć nieeleganckie elementy wyposażenia np. kable i karnisze. Możemy również pomalować listwy na wybrany przez Ciebie kolor, aby jeszcze lepiej dopasowały się do ozdabianego wnętrza.


Zalety poszczególnych rodzajów listew styropianowych


Listwy elewacyjne

Listwy elewacyjne są szeroko wykorzystywaną metodą zdobienia zewnętrznych partii budynku. Występują najczęściej w postaci obić wokół drzwi lub okien, często tworzy się z nich także różnego rodzaju łuki. Ich zaletą jest wytrzymałość oraz wysoka odporność na obicia i zmienne warunki pogodowe. Swoją budową przypominają gzymsy, ale są bardziej subtelnym sposobem zdobienia elewacji.


Listwy przypodłogowe

Duropolimerowe listwy przypodłogowe stanowią lepszą alternatywę dla plastikowych listew na szynach. Pierwszą rzeczą, która je wyróżnia, jest wytrzymałość. Użycie masy klejącej o bardzo dobrych parametrach powoduje, że listwa przypodłogowa jest solidnie przytwierdzona do ściany i odporna na uderzenia. Atutem takiego rozwiązania jest brak dodatkowych, plastikowych narożników, które stanowią słaby punkt każdej plastikowej listwy. Ponadto, duopolimerowe listwy są świetnym sposobem na zakrycie kabli prowadzonych po podłodze.


Listwy sufitowe

Listwy przysufitowe pełnią podobne funkcje co pozostałe listwy styropianowe. Tworzy się je z gładkiego i trwałego materiału, który można z powodzeniem pomalować na dowolnie wybrany kolor pasujący do pozostałych elementów pomieszczenia.

Głównym zadaniem tego rodzaju elementów wykończeniowych jest przełamanie monotonii wnętrza oraz zabawa z teksturami materiałów. Warto również wspomnieć, że umiejętnie zastosowane listwy sufitowe pozwalają na optyczne powiększenie wnętrza. Największą zaletą tych produktów jest ich niewielka waga oraz łatwość montażu. Sprawia to, że zamontowanie tego rodzaju dekoracji nie wymaga wyjątkowych umiejętności, specjalistycznego sprzętu oraz nadmiernego wysiłku. Bez problemu poradzi sobie z tym zadaniem każdy, kto chce w ten sposób stworzyć niebanalną i przyciągającą wzrok kompozycję.

Listwy sufitowe oprócz zastosowania w miejscu styku sufitu ze ścianami pomieszczenia wykorzystuje się również do zabudowy karniszy oraz podczas montażu dodatkowego oświetlenia podsufitowego, co pozwala dodać wnętrzu indywidualnego charakteru. Szczególnie że nie ma ograniczeń odnośnie do pomieszczeń, w których możemy skorzystać z pomocy listew sufitowych. Z powodzeniem zastosujemy je zarówno w pokoju dziennym, sypialni, łazience, holu, przedpokoju czy kuchni.

Jeśli zainteresowała Cię nasza propozycja, zachęcamy do zapoznania się z katalogiem wzorów dostępnych listew. Znajdziesz w nim dokładne wymiary produktów znajdujących się w naszym asortymencie. Jeśli jednak nie znajdziesz wśród nich odpowiedniego dla siebie kształtu, skontaktuj się z nami. Przygotujemy dla Ciebie indywidualny projekt listwy styropianowej.


 Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego „Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm”, udzieloną przez PFR SA.