DANEKS Sztukateria dekoracyjna Szczecin - pilastry
Dzięki specjalnej technologii termicznego cięcia w styropianie i styrodurze jesteśmy w stanie zaoferować Państwu bogatą paletę wzorów oraz możliwość ich modyfikacji dostosowanej do potrzeb Klienta. Pytania dotyczące wyceny wykonania wzorów na indywidualne życzenie prosimy kierować do nas mailowo lub telefonicznie.

Pilastry styropianowe

Pilaster to element architektoniczny, który swoim wyglądem przypomina kolumnę lub filar. Przylega płasko do fasady budynku, występując o parę centymetrów przed lico ściany. Podobnie jak kolumna składa się z głowicy, trzonu oraz bazy, które mogą zawierać fantazyjne zdobienia, a tym samym wpływać na charakter całego budynku czy pomieszczenia. Bogato zdobione pilastry są domeną wnętrz o antycznym lub klasycznym stylu.

Pilastry w naszej ofercie spełniają zarówno funkcje architektoniczne, jak i dekoracyjne. Płaskie filary wykonane z wytrzymałych materiałów dzielą ścianę na segmenty, nadając jej ciekawszego charakteru. Z drugiej strony, różnorodność rozmiarów i kształtów pozwala dobrać pilaster idealnie dopasowany do stylu budownictwa, w jakim wznoszony jest budynek.

Gdzie stosuje się pilastry?

W sztukaterii stosuje się zazwyczaj dwa rodzaje pilastrów – pilastry elewacyjne i dekoracyjne pilastry wewnętrzne. Ornamenty tego typu stosuje się przede wszystkim do ozdabiania budynków. Obecnie największą popularnością cieszą się pilastry służące jako obramowania otworów drzwiowych oraz okiennych, które stylowo podkreślają powyższe elementy zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Szeroko stosowane są także narożne pilastry ozdobne, które przytwierdza się bezpośrednio do elewacji. W tym wydaniu pilastry spełniają podobne zadanie co bonie, ale zamiast głębokich poziomych rowków za element ozdobny służą poziome, niezbyt głębokie żłobienia pilastra.

Zapraszamy do zapoznania się z tabelą wzorów oraz wymiarów pilastrów, które mamy w ofercie.

 Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego „Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm”, udzieloną przez PFR SA.